menuankieta

Czy Pana/i/ zdaniem przedszkole rozwija zainteresowania dzieci?

Pokaż wyniki
ankieta txtNewsletter.jpg lista mailingowa
Logo BIP
  • Odwiedziło nas: 132274 osób
  • Do końca roku: 123 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!! dni
Wtorek, 2016-08-30
Imieniny:
Benona, Jowity

Gmina i Miasto Nowe Brzesko - Aktualności

Jesteś tu: » Strona główna » Gmina i Miasto Nowe Brzesko - Aktualności

Gmina i Miasto Nowe Brzesko - Aktualności

a

Olimpiada Przedszkolna


a

 

Pomimo niesprzyjającej pogody w środowe przedpołudnie rozpoczęła się X Olimpiada Przedszkolna. Po raz pierwszy sportowa rywalizacja małych Olimpijczyków odbyła się na Hali Sportowej. Pani Wicedyrektor ZPSG Barbara Jamrozik przywitała wszystkich przybyłych gości na czele z Burmistrzem Gminy i Miasta Nowe Brzesko P. Grzegorzem Czajką, Rodziców i zawodników reprezentujących Przedszkole Samorządowe w Wawrzeńczycach, Oddział Przedszkolny z Zespołu Szkolno Gimnazjalnego ze Sierosławic, i Gospodarzy Olimpiady . Trzy sześcioletnie dziewczynki zaśpiewały utwór „ We Are The Word „ M. Jackson w języku angielskim .Nad przygotowaniem dzieci do występu wokalnego czuwała Pani Wicedyrektor ZPSG B. Jamrozik. W imieniu Rady Rodziców Przedszkola Samorządowego P. Joanna Kudelska podziękowała P. Pawłowi Skalskiemu za wybijanie medali olimpijskich przez dziesięć lat . Po tych oficjalnych uroczystościach rozpoczęła się sportowa rywalizacja drużyn. 

W konkurencjach indywidualnych rozgrywane były :
Skoki na piłkach kangurkach. gdzie najlepszymi okazały się zawodniczki z Nowego Brzeska : 
I miejsce zdobyła Oliwia Grzyb, 
II miejsce Wiktoria Łuczywo, 
III miejsce Gabrysia Grabska. 
W celności rzutów do kosza zwyciężyła 
Emilka Górkiewicz reprezentująca Przedszkole Samorządowe z Wawrzeńczyc, II miejsce również zawodniczka z Wawrzeńczyc Ola Nowak, 
III miejsce zdobył Bartek Gaweł reprezentujący gospodarzy. 
Najdalej woreczkiem w dal rzucali: 
Wiktor Piórek (I miejsce) , reprezentujący ZSG ze Sierosławic,
Bartek Gajda ( II miejsce) reprezentujący ZSG ze Sierosławic,
brązowy medal zdobył Oliwier Charnicki z Nowego Brzeska.

Konkurencje zespołowe : 
W przeciąganiu liny : 
Złoty puchar i I miejsce zdobyły przedszkolaki z ZSG ze Sierosławic, 
Srebro i II miejsce dla Gospodarzy , 
Brąz i III miejsce dla zawodników z Wawrzeńczyc. . 
Slalom najszybciej pokonały sportowcy reprezentujący ZPSG z Nowego Brzeska , wygrywając przed Sierosławicami i Wawrzeńczycami 
W skokach w workach również zwyciężyło Przedszkole Gospodarzy, przed Wawrzeńczycami i Sierosławicami.

Impreza zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.


 

a

aSzanowni Rodzice i sympatycy przedszkola

12 czerwca 2013 r. o godzinie 9.00 rozpocznie się X Olimpiada Przedszkolna w której wezną udział dzieci z przedszkola z Wawrzeńczyc z oddziałow przedszkolnych z Sierosławic i Mniszowa i oczywiście dzieci z pieciu oddziałów z naszego przedszkola. Rozgrywanych będzie 10 konkurenci sportowych, w tym 5 indywidualnych i 5 zespołowych. Dekoracje zwycięzców planujemy na godz.13.00.


O godzinie 16.00 planujemy "piknik rodzinny", na który zapraszamy wszystkich rodziców, również tych, których dzieci nie uczęszczają do przedszkola. Planujemy konkurencje sportowe dla rodziców i współne biesiadowanie przy pieczonych kiełbaskach. Serdecznie zapraszamy.

 

a

Leżakowanie

w oddziale pięciolatków

 

a

Leżakowanie to relaks, którego dzieci potrzebują, ponieważ potrzebują odpoczynku w trakcie dnia. Muszą zregenerować swoje siły, dlatego dzieci chętnie przysypiają w okolicach popołudnia - zmęczone dotychczasowymi zajęciami, nabierają energii na następne godziny.


W oddziale pięciolaktów w Nowym Brzesku, leżakowanie kojarzy się z przyjemnością, gdyż wychowawcy czytają wtedy przedzkolakom wybrane bajki każdego dnia.


a

 

 

a

WIOSENNA FRAJDA NA PLACU ZABAW

a

A

 


A

a

 

Zajęcia ruchowe 


Zabawa ruchowa w Klubie Dziecięcym Promyk jest przygotowaniem do społecznego współdziałania i współżycia, uczy dziecko przystosowania się do całego zespołu, utrwalają wiele pojęć i wiadomości, kształtują nawyki kulturalne, pozytywne cechy charakteru, a w szczególności dyscyplinę.

a

 

 

a 

Teatr Dla Dzieci

s


Spotkania z teatrem pozostają w pamięci przedszkolaków na bardzo długo. Obcowanie z teatrem wspomaga rozwój dziecka, jego emocji, uruchamia wyobraźnię, kształtuje osobowość, dlatego teatr zajmuje ważne miejsce w edukacji przedszkolnej.

We wtorek, 9 kwietnia 2013 r., przedszkolaki uczestniczyły, w Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku, w warsztatach teatralnych przygotowanych przez panią Barbarę Zajączkowską, aktorkę z Krakowa. Dzieci dowiedziały się jak tworzy się teatr, współtworzyły scenografię. Mogły odtwarzać „na żywo” fragmenty bajek trzymając przy tym prawdziwe lalki teatralne. Największą atrakcją okazała się chwila, kiedy mali aktorzy mogli przebrać się w kostiumy teatralne. Tak więc pojawiły się księżniczki, królewicze, krasnoludki, wilk i inne postaci. Chętne dzieci zatańczyły w przebraniach finałowy taniec. Ukoronowaniem spotkania z teatrem było malowanie twarzy. 


Artystyczne doznania wzbogacają świat uczuć dziecka. Rozwijają kreatywność, rozbudzają zainteresowanie teatrem, a przede wszystkim utrwalają pozytywne emocje.


a

 

a

 

a


a

Radość wspólnej zabawy

a


 

Klub Dziecięcy Promyk daje dzieciom radość wspólnej zabawy, radość aktywności twórczej, wspólnej nauki. Stwarzane są okazję, aby przedszkolaki mogły swobodnie odkrywać otaczający je świat, rozumieć smutki i tęsknoty.

Starania Klubu Dziecięcego dążą do tego, by pomagać naszym przedszkolakom stawiać samodzielne kroki w otaczającej rzeczywistości.

 


a


h

a

Do Punktu przedszkolnego Klub dziecięcy "Promyk"- współfinansowanym z Unii Europejskiej w ramach projektu " Partnerstwo dla rodziny" uczęszcza 17 dzieci (5-latki).Oddział ten mieści się w budynku Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku i jest oddziałem 5-cio godzinnym. Sala dla przedszkolaków jest odnowiona, wymalowana, wyposażona w pomoce dydaktyczne i przepiękne zabawki, które zostały zakupione z funduszy Unii Europejskiej w ramach projektu " Partnerstwo dla rodziny".a

Do oddziału w przeważającej większości uczęszczają dzieci, które po raz pierwszy przyszły do przedszkola. We wrześniu po okresie adaptacji dzieci zostały zapoznane i stopniowo wdrożone do panujących w przedszkole reguł i zasad oraz do ramowego rozkładu dnia (na bieżąco są one utrwalane).

 

 Mimo dzisiejszej niskiej fekwencji, zabawa trwa w najlepsze.


a

 

 j

aPogody ducha, zdrowia i radości a
oraz wszelkiego dobra 
z okazji Świąt Wielkanocnych

życzą przedszkolaki, nauczyciele i personel Klubu Dziecięcego Promyk w Nowym Brzesku.

 

 

a

 

a

a

 

Bal Karnawałowy 

 

g6 lutego 2013 r. na bal karnawałowy przedszkolaków z Zespołu Przedszkolno-Szkolno- Gimnazjalnego w Nowym Brzesku, Przedszkola Samorządowego przybyło wiele wspaniałych postaci: wróżki, księżniczki, motylki, Czerwone Kapturki, piraci, Spidermani, muszkieterowie, Tygrysek i inni. Za takie postaci poprzebierani zostali nasi wychowankowie. Zabawę prowadził profesjonalny wodzirej. To z nim wyruszyliśmy do Afryki, jechaliśmy pociągami i przechodziliśmy pod nisko zawieszoną poprzeczką. Wszyscy byli w dobrym nastroju i dzięki temu świetnie się bawili. Czynny udział w zabawie z dziećmi brały również wychowawczynie i panie pracujące w przedszkolu. Tańczyliśmy m.in. przy takich przebojach jak: „Waka – Waka”, „Ona tańczy dla mnie”.

W trakcie zabawy na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Cieszymy się, że możemy na Was liczyć. Dziękujemy.

 

 

 

a

 

 

a 


Tłusty Czwarek w Przedszkolu


a

 

To był słodki dzień w przedszkolu.


Przedszkolaki i ich opiekunowie zajadali z apetytem smaczne pączki ciesząc się, że w tym dniu są właśnie takie słodkośne zwyczaje.

 

a

 


aZabawa karnawałowa dla dzieci z Zespołu Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnego, Przedszkola Samorządowego, odbedzie się dnia:

6 lutego w godzinach od 12:00 do 14:00 w budynku Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku.a


Rodzice proszeni są o dobranie odpowiedniego ubióru dla swoich dzieci (strój balowy).


Zabawę prowadzić będzie profesjonalny wodzirej.


Zapraszamy również dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola.

 


a
D

ŚWIĘTO SENIORÓW


Dzień Babci i Dzień Dziadka, mimo że obchodzone w styczniu, to jedne z najcieplejszych świąt w roku. 


W styczniowe popołudnie do hali sportowej przybyli ukochani Dziadkowie naszych przedszkolaków. 

d


Pani Barbara Jamrozik III Wicedyrektora ZPSG w Nowym Brzesku, witając przybyłych Gości złożyła, wspólnie z Emilkiem i Milenką życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności, radości i uśmiechu na twarzy dla każdej Babci i Dziadka. Po czym przedszkolaki z całego serca i ze wszystkich sił odśpiewali 100 LAT. Dzieci 5 i 6- letnie , z oddziałów przedszkolnych popisały się wspaniałą pamięcią, recytując wiersze i śpiewając piosenki, których głównymi adresatami były Babcie i Dziadkowie. Na koniec uroczystości Goście oglądnęli przedszkolaków w roztańczonych Jasełkach. Bardzo wzruszająca dla wszystkich

naszych Gości była piosenka finałowa, gdzie dzieciaki śpiewając i gestykulując pokazały całą gamę uczuć, którymi darzą swoich Dziadków. 

Dzieci przygotowały dla swoich Babć i Dziadków upominki, były to koszyczki z kwiatami, wazoniki, z barwioną na kolory tęczy solą. 

 

 

h

 

a


W imieniu wszystkich przedszkolaków z Zespołu Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnego w Nowym Brzesku, Przedszkola Samorządowego mam zaszczyt zaprosić Państwa na uroczystość z okazji Waszego święta dn.: 30 stycznia 2013 roku, o godz. 13:00 na sale gimnastyczną szkoły podstawwowej. 

a

Dla kogo ta laurka,
W słońcu, zieleni, chmurkach?
Dla kogo każda wnuczka,
Dla kogo każdy wnuczek,
Maluje dzisiaj kwiaty,
Przynosi upominek?
Dla kogo jest ten wierszyk,
I życzenia od dzieci?
Już wiecie?
Oczywiście!
Dla wszystkich Babć i Dziadków
Na świecie.

s a

 Występ Jasełkowy 

s

h

Spotkanie opłatkowe 

s

 s 

BURMISTRZ NOWEGO BRZESKA PAN GRZEGORZ CZAJKA Z WIZYTĄ MIKOŁAJKOWĄ W PRZEDSZKOLU 

a 

a

Jasełka

Występ jasełkowy naszych przedszkolaków odbędzie się 21 grudnia 2012 r. o godz. 11.00 w hali sportowej szkoły podstawowej w Nowym Brzesku. Sedecznie zapraszamy Rodziców.
v

Spotkanie opłatkowe 

Szanowni Rodzice Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola na spotkanie opłatkowe, które odbedzie się dn. 20 grudnia 2012r. o godz. 13.30.

n

Wizyta Świętego Mikołaja


6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził Klub Dziecięcy Promyk w Nowym Brzesku i przyniósł mnóstwo prezentów. Niektóre dzieci przyjęły go z rezerwą, a nawet z lękiem.Trzeba było krótkiej chwili, by Mikołaj przekonał przedszkolaków do siebie swym miłym usposobieniem i oczywiscie ogromnymi paczkami pełnymi zabawek oraz słodkościami.


f

a


 

a

Wieczór Andrzejkowy w Przedszkolu

 

Zgodnie z tradycją andrzejkową w dn. 29 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu odbył się wieczór wróżb. Przy blasku świec, dzieci i ich rodzice, w pogodnych nastrojach chętnie uczestniczyły we wróżbach i zabawach zorganizowanych przez panie nauczycielki.

Na wstępie dzieci dowiedziały się o tradycji obchodów tego święta. Na powitanie rodzice wrzucali do miski grosiki, by wszystkie wróżby się spełniły. Rodzice we wszystkich zabawach radzili sobie dzielnie. Na koniec nie zabrakło tradycyjnego lania wosku. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości.

Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Dla wszystkich najważniejsza była dobra zabawa i magiczna atmosfera tego dnia.

 

 

 

a 

a

 

"Hipcio brudasek"


Dnia 16 października 2012 r o godz.11:00 w Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku odbyło się przedstawienie dla dzieci z naszego przedszkola pt. "Hipcio brudasek".


"Fajnie było" - tak powiedziało jedno z dzieci po spektaklu teatralnym, który ogladaliśmy 16 października 2012 r. Przedszkolaki z przedstawienia dowiedziały się, co się dzieje, gdy ktoś nie chce się myć. Później były wspólne zabawy z aktorami: królewski korowód i pląsy.


;

 

jjjjj

Wspólna zabawa

a


Zabawa jest główną formą działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój i wychowanie dziecka. 


1W wieku przedszkolnym zabawa w życiu dziecka odgrywa dominującą rolę i zajmuje główne miejsce. To dzięki zabawie zachodzą poszczególne procesy, kształtują się cechy psychiczne, regulujące postępowanie i wpływające na jego kształtowanie. Jest rzeczywiście podstawą wszelkiej dziecięcej działalności, która rozwija się w różnych kierunkach.a

To początek późniejszej nauki i pracy, to droga uczenia się i poznawania otoczenia, nabywanie wiadomości, umiejętności, jest także twórczością i przeżywaniem dziecka. Zabawa jest podstawową działalnością dziecka w przedszkolu, która nie powinna być obojętna ani dziecku, ani nauczycielowi. 

a

Dobra zabawa jest dziecku potrzebna jak jedzenie, ubranie, sen. Ważnym elementem dobrej zabawy jest: odpowiednie miejsce, czas i dobrze dobrane zabawki, dobrane do wieku, możliwości i zainteresowań dziecka, ładne, kolorowe, cieszące wzrok, wzmagające pomysłowość i twórczy wysiłek dziecka, a oprócz tego naturalne zainteresowanie.Sprawia dziecku radość, a jednocześnie uczy i rozwija. 

a

Dzieci z Przedszkola w Nowym Brzesku wybrały się na wycieczkę do piekarni. Dzięki uprzejmości właściciela,  pana Jarosława Musiał, przedszkolaki miały możliwość zwiedzić piekarnię, zapoznać się z pracą piekarza oraz poznać pełny cykl powstawania pieczywa - od mąki, aż po cieplutki bochen świeżego pachnącego chleba.

a 


1

Obchody Dnia Nauczyciela

a

a

Pan Burmistrz w Przedszkolu 

A


A

FOTOREPORTAŻ


a 

[galeria zdjęć]


a

„Księga lasu” w Operze Krakowskiej

20.09.2012r.

a

 


Nie tylko dzieci, ale również większość rodziców uczestniczących w wyjeździe, po raz pierwszy miało okazję zobaczyć „nowy” budynek Opery Krakowskiej. Wnętrze i cały wystrój tego miejsca zrobiły ogromne wrażenie. Szkło, złoto i amarant nadają temu miejscu wytworności, elegancji i odrobinę onieśmielają i dlatego dobrym pomysłem było, aby najmłodsi mogli zobaczyć i takie miejsca i odrobinę się z nimi oswoić. Możliwe, że jest to dobry początek kontaktu dziecka z repertuarem operowym.


aUczestniczyliśmy, tzn. przedszkolak z punktu przedszkolnego „Klub Dziecięcy Promyk” z Nowego Brzeska wraz ze swoimi rodzicami w przedstawieniu pt. „Księga lasu”. Przesłaniem utworu były wartości uniwersalne: miłość, mądrość i uczciwość. Przedstawienie było dostosowane do możliwości odbiorczych dzieci: niektóre części były śpiewane a niektóre mówione. Zachwyciła nas scenografia, na którą składały się obrazy audio-wizualne i makiety np. zamku, lasu. Wszyscy byliśmy pod dużym wraże

a

niem tego, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy. Długo będziemy pamiętać ten wyjazd.


W wyjeździe do opery krakowskiej uczestniczyło 22 dzieci wraz z rodzicami. Impreza w całości finansowana była z projektu unijnego „Partnerstwo do Rodziny”.

   

 

 

 

 

s 

Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem

 dn.11.09.2012r.

  

qW piękny wrześniowy dzień 11.09.12 przedszkolaki z punktu przedszkolnego „Klub Dziecięcy Promyk” z Nowego Brzeska pojechały odwiedzić Koziołka Matołka w Pacanowie. Wycieczka do Pacanowa stanowi wspaniałe uzupełnienie i urozmaicenie programu edukacyjnego dla dzieci. Ekspozycja została przygotowana tak, aby pobudzić dziecięcą wyobraźnię i zaangażować dziecko aktywnie w proces zdobywania wiedzy z zakresu bajek, baśni i legend. W centrum bajki rozpoczyna się podróż po ,,Bajkowym świecie" - dzieci wyruszają bajkowym pociągiem, aby spotkać Koziołka Matołka i jego przyjaciół. Ścieżka edukacyjna dostosowana była do wieku dzieci. Przedszkolaki brały aktywny udział w grach interaktywnych podczas zwiedzania oraz wesoło się bawiły. Wróciły zadowolone oraz pełne wrażeń.a

 

Należy podkreślić, iż na wycieczkę każde dziecko pojechało ze swoim rodzicem, a zorganizowanie takiego rodzinnego aktywnego wypoczynku pozwoliło po raz kolejny wzmocnić efekt realizacji jednego z celów projektu jakim jest: godzenie życia zawodowego i rodzinnego.

 

Wycieczka w całości jest finansowana ze środków unijnych w ramach projektu "Partnerstwo dla Rodziny".

 

a


 a

Pan policjant w przedszkolu

q

 

Już od pierwszych dni pobytu dzieci w przedszkolu uczymy ich podstawowych zasad bezpiecznych zachowań na drodze, w miejscach publicznych i w domu. Bawimy się, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy i przechodzić przez jezdnię wykorzystując pomoce takie jak: sygnalizator świetlny, znaki drogowe, które zostały zakupione w ramach projektu "Partnerstwo dla Rodziny". Bardzo atrakcyjną i inspirującą dla dzieci metodą poznania i utrwalenia wiadomości z zakresu bezpieczeństwa było spotkanie z policjantem.

sPan Sebastian Czyżewski - policjant pracujący w Powiatowej Komendzie Policji w Proszowicach odwiedził nas 2 października 2012 r. Pan Sebastian wjechał policyjnym radiowozem na plac przedszkolny, demonstrując oświetlenie i sygnały dźwiękowe samochodu. Dzieci miały możliwość oglądania auta od środka, mogły "pokierować" i włączać "koguta". Pan policjant zademonstrował wyposażenie funkcjonariusza policji. Ochotnicy mierzyli kamizelki kuloodporne. Nasze dzieci zadawały mnóstwo pytań np. Tomek Kasprzyk zapytał: "no to w końcu można jeździć rowerem po chodniku, czy nie?" Były również pytania, jak zostać policjantem a jak strażakiem. Później pan Sebastian pytał dzieci, jak one przestrzegają zasad bezpieczeństwa i był pod dużym wrażeniem wiedzy naszych dzieci.

 

Dziękujemy serdecznie Komendantowi Powiatowej Komendy Policji w Proszowicach i oczywiście naszemu gościowi panu aspirantowi Sebastianowi Czyżewskiemu za spotkanie.

 

 a

 

 

s

DODATKOWE ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE W GMINACH PARTNERSKICH

   

Z dniem 1 września 2012r. przy punktach przedszkolnych w gminach partnerskich rozpoczęły działalność dodatkowe oddziały 5-godzinne uruchomione w ramach oszczędności powstałych w projekcie "Partnerstwo dla rodziny" współfinansowanym ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Będą one działały w roku szkolnym 2012/2013.a


Do każdego oddziału zatrudniono nauczyciela wychowania przedszkolnego na pełny etat. Wynagrodzenia współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  

Uruchomienie dodatkowych oddziałów pozwoliło na objęcie wychowaniem przedszkolnym kolejnych 30 dzieci. Pełniej wykorzystana będzie też istniejąca baza lokalowa i dydaktyczna dostosowana i uzupełniona w ramach prowadzonego projektu unijnego.


a

aaaa

FOTOREPORTAŻ

 

aPragnę poinformować, iż w ramach prowadzonych działań informacyjno-promocyjnych Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego (DWF) w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (MPIPS) zlecił wykonanie fotoreportaży do wybranych projektów, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


Stworzona w ten sposób galeria fotograficzna, stanowiąca dokumentację najciekawszych projektów, zostanie zamieszczona na stronie internetowej: kapitalludzki.gov.pl oraz wykorzystana w publikacji Dobrepraktyki EFS, której wydanie zaplanowano na IV kwartał 2012 r.


Projekt „Partnerstwo dla rodziny” znalazł się wśród 40 projektów objętych cyklem fotoreportaży.


Wykonaniem fotoreportażu zajmie się firma: FOTOGRAFIA Łukasz Stępniak, posiadająca upoważnienie podpisane przez Panią Magdalenę Świdnicką-Wołyńską - Dyrektora Departamentu Wdrażania EFS w MPiPS.a


Wizyta monitoringowa odnośnie do ww. tematu będzie miała miejsce 12 października 2012r. tj. w piątek.


Program na dzień 12.10.2012r. przedstawia się następująco:

8.00 - wizyta w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Brzesko i rozmowa z Liderem projektu Burmistrzem Gminy Panem Grzegorzem Czajką,


8.45 - spotkanie z przedszkolakami w Punkcie Przedszkolnym „Klub Dziecięcy Promyk” w Nowym Brzesku,

a


9.30 - spotkanie z opiekunem dziennym z Panią Anną Poszwa w Nowym Brzesku,


10.15 - spotkanie z przedszkolakami w Punkcie Przedszkolnym „Klub Dziecięcy Tęcza” w Ispini oraz przedstawicielem Partnera projektu z Gminy Drwinia Wójtem Gminy panem Janem Pająkiem,


11.00 - spotkanie z opiekunem dziennym Panią Elżbieta Pierwołą w Koniuszy,

miś


11.30 - spotkanie z przedszkolakami w Punkcie Przedszkolnym „Klub Dziecięcy Słoneczko” w Wierzbnie oraz przedstawicielem Partnera projektu z Gminy Koniusza Wójtem Gminy panem Wiesławem Rudkiem,


12.15 - zakończenie wizyty.


Mamy nadzieję, że wykonany fotoreportaż będzie nie tylko doskonała promocja projektu ale również promocją gmin partnerskich.


Koordynator projektu

Zespół zarządzający projektem

 

 

hjgj h

OGŁOSZENIE 

o rekrutacji uzupełniającej rodziców

 

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko ogłasza rekrutację rodziców do opiekunów dziennych w związku z realizacją zadania z zakresu opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 sprawowanej przez dziennego opiekuna w rozumieniu przepisów 

g

ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2011 nr 45, poz. 235). Rekrutacja będzie odbywać się na podstawie regulaminu rekrutacji do opiekunów dziennych przyjętego Zarządzeniem nr 1.2012 Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko z dnia 02.01.2012r. 

1

Niniejszy projekt jest realizowany w okresie od 01.08.2011r. do 31.07.2013r. i obejmuje zorganizowanie usług opiekuńczych świadczonych w warunkach domowych dla rodziców dzieci poniżej 3 lat.

 

I Warunki uczestnictwa w projekcie 

Uczestnikami uprawnionymi do udziału w projekcie są rodzice dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat podejmujący pracę/mający zamiar podjąć pracę po przerwie związanej z urodzeniem dziecka, rodzice dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat podejmujący pracę/mający zamiar podjąć pracę po przerwie związanej z wychowaniem dzieci (dziecka).

 

II Proces rekrutacji 

1. Zgłoszenie rodzica do udziału w projekcie odbywać się będzie od 14 do 30 sierpnia 2012r. w Sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Nowe Brzesko w godzinach pracy Urzędu.

  

h2. O zakwalifikowaniu rodzica do projektu decydują następujące kryteria:

1) Rodzice dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat 

2) Rodzice samotnie wychowujący dzieci od 20 tygodnia do 3 lat dzieci

3) Oświadczenie o dochodach

W przypadku spełnienia tych samych kryteriów o przyjęciu będzie decydowała wysokość dochodów podana w oświadczeniu o dochodach.

 

3. Etapy rekrutacji:

 

11) Do projektu będą przyjmowani rodzice spełniający ww. kryteria.

2) Rodzic ubiegający się o wsparcie opiekuna dziennego zobowiązany jest do wyboru opiekuna dziennego z listy stanowiącej załącznik nr 6 do niniejszego regulaminu.h

3) Rekrutacja odbędzie się na zasadach i warunkach zapewniających przestrzeganie równości szans w tym równości płci.

 

4. ZGŁOSZENIE

1. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie i złożenie przez rodzica formularza zgłoszeniowego wraz z wymaganymi załącznikami, t.j:

1) Formularz zgłoszeniowy – wg. wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do regulaminu

1

2) Oświadczenie uczestnika projektu o kwalifikowalności do udziału w projekcie (wg. załącznika nr 2 do regulaminu)

3) Oświadczenie o dochodach (wg. załącznika nr 3 do regulaminu)

4) Porozumienie (wg. załącznika nr 4 do regulaminu)

5) Oświadczenie o zawarciu umowy z opiekunem (wg. załącznika nr 5 do regulaminu)

 

6) Skrócony odpis aktu urodzenia dziecka, 

7) Zaświadczenie/Oświadczenie, że dziecko wychowuje się w rodzinie niepełnej(brak ojca, matki lub opiekuna prawnego) – jeśli dotyczy.

2. Niniejsze zgłoszenie należy złożyć na dzienniku podawczym w sekretariacie Urzędu gminy i Miasta Nowe Brzesko, ul. Krakowska 44. w terminie: od 14 do 30 sierpnia 2012r.

3. W trakcie trwania rekrutacji każdemu zgłoszeniu będzie nadany numer oraz odnotowana będzie data zgłoszenia.

 

1

5. POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Po przekroczeniu liczby zgłoszeń zakładanych w projekcie zostanie utworzona lista rezerwowa.

2. W przypadku rezygnacji rodziców z uczestnictwa w projekcie, ich miejsce zajmie pierwsza osoba z listy rezerwowej.

3. Rodzic/opiekun prawny ma obowiązek pisemnego zgłoszenia w Sekretariacie Urzędu Gminy i Miasta Nowe Brzesko informacji o rezygnacji z udziału w projekcie. 

4. Lista rodziców, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie będzie

kj

 podana do publicznej wiadomości po posiedzeniu komisji rekrutacyjnej powołanej przez Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko w dniu 31.08.2012r. na stronie internetowej projektu oraz w Sekretariacie Urzędu Gminy     i Miasta Nowe Brzesko.

5. Rodzice zakwalifikowani do projektu są zobligowani do złożenia 

i podpisania „Deklaracji”     o uczestnictwie w projekcie.6. Załączniki do pobrania

  1. Formularz zgłoszeniowy – wg. wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do regulaminu
  2. Oświadczenie uczestnika projektu o kwalifikowalności do udziału w projekcie (wg. załącznika nr 2 do regulaminu)
  3. Oświadczenie o dochodach (wg. załącznika nr 3 do regulaminu)
  4. Porozumienie (wg. załącznika nr 4 do regulaminu)
  5. Oświadczenie o zawarciu umowy z opiekunem (wg. załącznika nr 5 do regulaminu)
  6. Lista dziennych opiekunów.

h 

 

1

 

ZABAWY W PRZEDSZKOLU 

1

 

1 

 

 1

 

1  

DZIECI PODCZAS POSIŁKU


1


111

 


WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ NOWE BRZESKO


1


1 11

ZDJĘCIA Z BALU KARNAWAŁOWEGO


Q


1

 

ZDJĘCIA: MASKI

 

1 


11111 


ZDJĘCIA Z PRZEDSTAWIENIA ZIMOWEGO


1

 


111


OBCHODY DNIA DZIECKA


(kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć) 

1


a

 aaaaa

GIMNASTYKA


1


[więcej zdjęć]1

 

„BAW SIĘ Z NAMI W TEATR BAŚNIAMI MALOWANY”

Przedszkole Samorządowe z Zespołu Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnego w Nowym Brzesku zorganizowało w tym roku po raz pierwszy konkurs na małą formę sceniczną pod patronatem Pani Urszuli Trzepałka Dyrektora Zespołu Przedszkolno- Szkolno-Gimnazjalnego w Nowym Brzesku. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem ”Baw się z nami w teatr baśniami malowany”, w którym wystąpiły dzieci z następujących przedszkoli: k
 

 


- Przedszkole Samorządowe z Niegardowa, 
- Przedszkole Samorządowe nr.1 w Proszowicach,
- Przedszkole Samorządowe nr.2 w Proszowicach,
- Przedszkole Samorządowe w Słomnikach, 
- Przedszkole Samorządowe w Wawrzeńczycach,
- Przedszkole Samorządowe w Nowym Brzesku 

Kolejno wychowankowie tych placówek prezentowały utwory: 

„OCZTERECH MUZYKANTACH Z BREMY” 
„KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU” 
„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA” 
„MAŁA SYRENKA” 
„BRZYDKIE KACZĄTKO” 
„WRÓŻKI” 


1Dzieci prezentując swoje umiejętności aktorskie przypomniały nam o takich wartościach jak przyjaźń, akceptacja, miłość czy empatia. Występy przedszkolaków dostarczyły wielu emocji nie tylko widzom, ale też samym aktorom, którzy wcielając się w różne postaci, przeżywali losy swoich bohaterów, utożsamiając się z nimi. Teatr, bowiem, jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wspólne spotkania grup przedszkolnych, to przede wszystkim możliwość wzajemnego poznania się, integracji i wspaniałej zabawy. Każde przedszkole zaprezentowało się z innej strony. Pierwszy występ (Mała Syrenka przedszkola w Słomnikach) został oparty na bajce Disneya i wykorzystywał piosenki i teksty z filmu. Ciekawe w tym przedstawieniu były między innymi „efekty specjalne” i tutaj mam na myśli fale morskie, którymi były szerokie wstęgi niebieskiego tiulu poruszane przez rodziców z obu stron sceny oraz bąbelki powietrza zrobione z płynu mydlanego. Przedstawienie „ O czterech muzykantach z Bremy” przygotowane przez przedszkole w Niegardowie, było zrobione w stylu Hip Hopu. W bajce „Księżniczka na ziarnku grochu” przygotowanej przez przedszkole w Proszowicach nr.1 byliśmy świadkami żonglerki poduszkami a potem bitwy poduszkowej. Ciekawie została przedstawiona bajka „Brzydkie kaczątko” przygotowane przez przedszkole w Wawrzeńczycach. Dzieci –tło, ubrane były w pomarańczowe podkoszulki ciemne spodnie, natomiast Mama kaczka i jej kacze dzieci ubrane były w żółte podkoszulki, czapki z daszkiem w kolorze czerwonym oraz czerwone rajstopy z doczepionymi na piersiach znakami dużych firm sportowych, co mogłoby sugerować, że są lepsze od ostatniego kaczątka ubranego na szaro, które po roku stało się śnieżnobiałym ptakiem. Przedszkole nr.2 w Proszowicach przyjechało z przedstawieniem „Królewna Śnieżka”. Odtwórczyni głównej roli - Śnieżki, miała ładny czysty głos i pięknie śpiewała. Nasze przedszkole przedstawiło bajkę „Wróżki”. Dzieci oprócz opanowania tekstu i ruchu scenicznego zaprezentowały ciekawe układy taneczne.

 

jGośćmi honorowymi byli: Burmistrz Miasta i Gminy Pan Grzegorz Czajka oraz Dyrektor Zespołu Pani Urszula Trzepałka. 

Przegląd zakończył się uroczystym wręczeniem upominków przez Burmistrza Grzegorza Czajkę dla małych aktorów i poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolom, ich Dyrektorkom za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie, paniom nauczycielkom, za wspaniałe i pomysłowe przygotowanie przedszkolaków. Podziękowania kierujemy również do rodziców za zaangażowanie i pomoc zarówno w przygotowaniu scenografii, strojów, jak i również za liczne przybycie na imprezę. Mali aktorzy byli wspaniali. Gratulujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom.
Już teraz serdecznie zapraszamy przedszkolaki na przyszły rok i dziękujemy za udział
w naszym konkursie.

 

j

1j
  więcej zdjęć

j


 


jjj 

 

ZGADYWANIE DŹWIĘKÓW


(kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć) 


1  

1 

Nowy zawód w gminach partnerskich - opiekun dzienny

1

 

aW ramach realizowanego od sierpnia 2011r. projektu pn. „Partnerstwo dla rodziny” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przeprowadzono otwarty konkurs ofert na opiekunów dziennych, w wyniku którego zrekrutowano 17 osób. W dalszej kolejności zostały one skierowane na 160 godzinny kurs, po ukończeniu którego uzyskały uprawnienia do pracy w charakterze opiekuna dziennego. Ukończenie ww. kursu jest warunkiem uzyskania kwalifikacji na opiekuna dziennego, a dokładnie kwestię wymagań i obowiązków odnośnie do form opieki nad dziećmi do lat 3 precyzuje ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 tzw. ustawą żłobkową (Dz. U. Nr 45, poz.235).,

 

Szkolenie na wysokim poziomie merytorycznym poprowadzili specjaliści z Europejskiego Stowarzyszenia "Szansa" z Krakowa, które zajmuje się działalnością edukacyjną od początku swej działalności.

 

Ukończenie szkolenia otwiera nowe możliwości i szansę zatrudnienia dla osób, dla których brak kwalifikacji jest często jedyną przeszkodą do podjęcia pracy, a zainicjowanie działań opiekunów dziennych jest korzystnym rozwiązaniem dla gmin, w których nie ma żłobków.

1

 

Równolegle do realizowanego szkolenia gmina prowadziła rekrutację rodziców wraz z dziećmi chętnych do 

objęcia opieką swoich dzieci przez dziennego opiekuna. Zrekrutowano 36 rodziców wraz z dziećmi ( 4 rodziców wraz z dziećmi znajduje się na liście rezerwowej), którzy dokonali wyboru przyszłego opiekuna dla swojego dziecka.

Kurs na opiekuna dziennego został sfinansowany ze środków projektowych.

 

W dniu 29 lutego 2012r.  odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia i zdobycia kwalifikacji zawodowych. Certyfikaty zostały wydane w dwóch językach polskim i angielskim co zwiększa szanse zatrudnienia dla opiekunów także i za granicą.

 

aPodczas uroczystego zakończenia kursu Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko podpisał z absolwentkami kursu umowy zlecenia na świadczenie usług w formie dziennego opiekuna od 1 marca 2012r., ich comiesięczne wynagrodzenie będzie finansowane ze środków projektowych. Opiekunowie zostali objęci także ubezpieczeniem NW (sfinansowane ze środków projektowych).

 

Podjęcie pracy przez opiekunów dziennych stworzyło szansę dla matek i ojców na powrót do pracy i lepsze godzenie życia zawodowego i rodzinnego.

 

           

 

Koordynator projektu: Katarzyna Kazanowska

 

 


1    1

 

ROZSTRZYGNIĘCIE OTWARTEGO KONKURSU OFERT 


Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko podaje wyniki otwartego konkursu na realizację zadań z zakresu opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 sprawowanej przez dziennego opiekuna w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2011 nr 45, poz. 235). (nabór uzupełniający)
a

1. Maria Targosz
2. Agata Jakubowska
3. Karolina Stolarska
4. Karolina Wawro
5. Julita Szafrańska

6. Katarzyna Maj
7. Jolanta Miska1

 

W dniu 26 stycznia 2012r. dokonano oficjalnego otwarcia Klubu Przedszkolnego „Promyk” w Przedszkolu Samorządowego w Nowym Brzesku. 

1

 

W uroczystości udział wzięło wielu zaproszonych gości, m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko p. Grzegorz Czajka, Wójt Gminy Koniusza p. Wiesław Rudek, Wójt Gminy Drwinia p. Jan Pająk, Radny Gminy i Miasta Nowe Brzesko p. Zbigniew Stasik, Dyrektorzy Szkół, grono pedagogiczne, dzieci wraz z rodzicami. 

 

Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości w Klubie Dziecięcym „Promyk” przyszedł czas na pokaz tańca wykonanego przez przedszkolaków a przygotowanych do tego przez nauczycieli i instruktorów pracujących w przedszkolu; przemówienia, gratulacje oraz upominki.

  

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. 

 

 

  

(kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć) 

1

 

Pani Angelika Wypych-Znaj w imieniu rodziców wszystkich przedszkolaków swoimi pięknymi słowami wyraziła wdzięczność, podziw i szacunek dla tych, którzy przyczynili się do powstania Klubu Dziecięcego "Promyk" w Nowym Brzesku, do jego funkcjonowania i pobudzania w dzieciach ciekawości świata. Pani Angelika opowiedziała także w jaki sposób zmieniło się jej życie jako rodzica tego dziecka, ktore uczeszcza do Klubu Dziecięcego "Promyk".

Słowa uznania i poparcia dają wiarę w to, że wszelkie działania, nawet te najbardziej mozolne, podejmowanie na rzecz Klubu Dziecięcego mają sens.

 

(kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć)  

1 

 

 

      „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” powiedział Janusz Korczak i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, iż taki roześmiany świat mamy tutaj w przedszkolu w Nowym Brzesku. Pragnę dziś jako przedstawiciel rodziców podziękować za inicjatywę stworzenia wspaniałego projektu, który przyczynił się do tego, iż pobyt naszych dzieci w przedszkolu jest pełen atrakcji, rozmaitych niespodzianek i ciekawych zajęć.

       Moje dziecko uczęszcza tutaj od trzech lat, toteż jestem naocznym świadkiem korzystnych zmian, jakie zaszły w naszym przedszkolu, które dzięki zakupionemu wyposażeniu i przeprowadzonym adaptacjom stało się miejscem kolorowym i bajecznym. Zacznę od placu zabaw, który wyzwala w naszych dzieciach chęć do zabawy na świeżym powietrzu. Z moich spostrzeżeń wynika, że nawet rodzic, który spieszy się do codziennych obowiązków, spędza z dzieckiem przynajmniej pół godziny na zewnątrz. Dzieci nie chcą opuszczać placu zabaw, bowiem żadna huśtawka na prywatnej posesji nie zastąpi pragnienia zabawy z rówieśnikami, toteż gdy pogoda sprzyja, na placu zabaw słychać gwar, śmiech, radosne okrzyki. Czas spędzony tu z dziećmi to także znakomita okazja dla rodziców do wymiany własnych doświadczeń. Znamy się lepiej, myślę, że lubimy, dużo rozmawiamy i odczuwamy satysfakcję, patrząc na radość swoich przedszkolaków, które identyfikują się z miejscem, do którego uczęszczają.

       Dzięki projektowi nasze dzieci mają okazję uczestniczyć w rozmaitych wycieczkach, co niezwykle wzbogaca ich wiedzę o otaczającym świecie. Ponadto są to wydarzenia pełne wrażeń, niezapomnianych emocji, integrują małą społeczność przedszkolną.

       Sądzę, iż realizacja zadań projektu w nieoceniony sposób wspomaga rozwój dzieci i doskonali ich umiejętności współżycia i współdziałania w grupie. Dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym, tablicy interaktywnej, farbom, kredkom, grom edukacyjnym umiejętności manualne i intelektualne naszych dzieci rozwijane są na najwyższym poziomie, bez konieczności finansowania tych rzeczy przez rodziców. Znakomicie wyposażone sale, piękne, bezpieczne mebelki, zabawki, puzzle, książki – wszystko to sprawia, iż każde dziecko jest w coś zaangażowane, ma mnóstwo pomysłów, może rozwijać swoje zainteresowania i współkreować otaczającą je rzeczywistość.

       Niezwykłą wartość mają także dodatkowe zajęcia organizowane w ramach projektu. Dzieci samodzielnie wybierają te, w których chcą uczestniczyć i zazwyczaj okazuje się, iż przedszkolak pragnie brać udział zarówno w zajęciach sportowych, tanecznych, jak i tych literackich, artystycznych. Myślę, iż świadczy to o wielkim zaangażowaniu i pasji osób, które te zajęcia prowadzą.

       Nie są to czcze pochwały pod adresem pracowników przedszkola, lecz jedynie wnioski, do jakich skłania mnie zachowanie mojego dziecka, które, gdy przychodzę tutaj, wita mnie zwykle pytaniem: „Mamo, dlaczego tak wcześnie po mnie przyszłaś?”. Zwykle muszą poczekać na córkę, aż uzupełni rysunek, zabawę, dobiegną końca zajęcia taneczne.

              Ważne, jak sądzę, są także zajęcia z logopedą, gdyż nie tylko uświadamiają rodzicom konieczność wspomagania prawidłowego rozwoju dzieci, ale także pozwalają wyeliminować ewentualne wady wymowy.

       Moją uwagę zwrócił także fakt, iż została poszerzona szatnia, wyposażona w nowe kolorowe szafeczki, pięknie udekorowana, a ponadto zaadaptowana została klatka schodowa- mamy teraz bezpieczne, szerokie schody w miejsce starych, wąskich i stromych, szczególnie niebezpiecznych w okresie zimowym. A zatem już samo wejście do przedszkola jest przyjazne małemu człowiekowi.

       Mam ogromną satysfakcję, idąc do pracy, iż pozostawiam córkę w miejscu, które daje jej poczucie bezpieczeństwa i zapewnia wspaniałą naukę przez zabawę. Pragnę zatem jeszcze raz podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację projektu.

Angelika Wypych-Znaj

 

 

 

a 

 

OGŁOSZENIE O REKRUTACJI RODZICÓW 

 

wBurmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko ogłasza rekrutację rodziców do opiekunów dziennych w związku z realizacją zadania z zakresu opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 sprawowanej przez dziennego opiekuna w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2011 nr 45, poz. 235). Rekrutacja będzie odbywać się na podstawie regulaminu rekrutacji do opiekunów dziennych przyjętego Zarządzeniem nr 1.2012 Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko z dnia 02.01.2012r. 


WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ.

 

 

   1

1

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na stanowisko opiekun dzienny

 

[pobierz]

111

 

Maluchy w Kopalni Soli w Bochni

  

(kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć)

bochnia

 

 

7 grudnia dzieci wraz z rodzicem z Klubu Dziecięcego Promyk mieszczącego się przy Przedszkolu Samorządowym w Nowym Brzesku spotkały się ze Świętym Mikołajem. Miejsce spotkania było szczególne - Kopalnia Soli w Bochni. Podekscytowane tajemnym miejscem maluchy nie mogły doczekać się kiedy to św. Mikołaj obdarzy ich prezentami. Pierwszym punktem pobytu  w królestwie Św. Kingi był teatrzyk.1

 

Następnie dzieci bawiły się przy skocznych rytmach muzyki. Nikt się nie oszczędzał  podczas tańca. Po zabawie i słodkim poczęstunku nastąpił najbardziej oczekiwany moment, a mianowicie spotkanie z Mikołajem i jego świtą.  Nie wszystkim maluchom spodobał się diabełek. Po rozdaniu upominków i wspólnym pamiątkowym zdjęciu, przyszedł czas na przedsmak karnawałowych szaleństw. Każdy uczestnik wycieczki mógł pomalować swoją twarz  zmieniając się nie do poznania.  I to był niestety ostatni przyjemny punkt pobytu w kopalni. Pozostało nam do pokonania 360 drewnianych schodów i jazda ciemną i tłukącą się windą. Po wyjeździe na górę szybkim krokiem udaliśmy się do autokaru. Zmęczeni, szczęśliwi i pełni wspaniałych wrażeń późnym popołudniem wróciliśmy do domów.

 

 

Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „Partnerstwo dla rodziny” i była całkowicie nieodpłatna.

 

 

Projekt „Partnerstwo dla rodziny” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 


11111 

Budynek Przedzszkola - Zima

 

(kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć)

przedszkole

 


1 
 

Zajęcia plastyczne dzieci 

"Strojna choinka"


1


 

 Dzieci z kolorowej kartki bloku technicznego wycinały choinkę, a następnie ozdabiały je kolorowymi rysunkami tak, by była jak najpiękniejsza.

 

 

j

UWAGA !!!

 

OTWARTY KONKURS OFERT

 

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu opieki nad dziećmi w 

a

wieku do lat 3 sprawowanej przez dziennego opiekuna w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2011 nr 45, poz. 235). Konkurs zostaje ogłoszony na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 


 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego  i o wolontariacie (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. nr 234, poz. 1536).


Więcej informacji znajdziesz tutaj.


Formularz ofertowy do pobrania tutaj. 

j

Prace plastyczne dzieci z Klub Dziecięcego Promyk w Nowym Brzesku wykonane różnymi technikami na zajęciach w przedszkolu.

 

 

(kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć)

1

 

Stosowanie różnorodnych technik plastycznych w pracy z dziećmi wpływa na wzrost zainteresowania sztuką plastyczną, pobudza do twórczego działania, ekspresji.

  

Każda technika plastyczna posiada specyficzne właściwości i wymaga od dziecka odpowiednich umiejętności i sprawności.

 

1

 

 

 1

  

 W czasie zajęć w Klubie Dziecięcym Promyk w Nowym Brzesku dzieci mają okazję na rozwijanie uzdolnień plastycznych i wrodzonych możliwości twórczych podczas różnorodnych działań manualnych oraz rozwijanie inwencji twórczej, fantazji i wyobraźni.

  

Na zajęciach wykorzystywane są różnorodne techniki plastyczne.

 

Głównymi metodami stosowanymi w pracy z dziećmi są metody działania praktycznego, doświadczeń, eksperymentowanie (np. mieszanie barw), pokaz i obserwacja, objaśnienia.

 

 

(kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć)

1

 

 


1

Dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce jesiennej za pomocą różnych technik.

 

Malowały farb

ami plakatowymi i odciskały ślady swoich rączek na dużym arkuszu papieru, tworząc przy tym kompozycję pt. ,,Jesienne drzewko”.

 

Była to praca w grupie, podczas której przedszkolaki uczyły się współdziałać i współpracować ze sobą, planować pracę, rozmieszczać elementy na rysunku.

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

1 11

 

 

Prace plastyczne pt: Ulubiony bohater z bajki.

 

(kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć)

1

 

  

111

 

A oto efekt pracy przedszkolaków z odcisków dłoni.

 

(kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć)

1

 

 

1

 

Aktualny harmonogram zajęć dodatkowych specjalistycznych prowadzonych w Klubie Dziecięcym

 

[pobierz]

1


Po przerwie wakacyjnej w Przedszkolu w Nowym Brzesku czekało na dzieci i ich rodziców wiele zmian. W ramach projektu  w sierpniu została przeprowadzona przez firmę SKR Drwinia gruntowna adaptacja klatki schodowej na potrzeby Klubu Dziecięcego.
d 

 

Klatka schodowa nie jest już tak niebezpiecznie stroma a ponadto wygląda bardziej  kolorowo i przyjaźnie dla małego ucznia.

 

Szatnia przedszkola również przeszła gruntowną zmianę: została poszerzona i lepiej doświetlona poprzez zamontowanie okna i przeszklonych drzwi przeciwpożarowych. Do nowego pomieszczenia pan konserwator złożył nowiutkie mebelki szatniowe, zamontowano także lustra, tablice informacyjne a na środku znalazł swoje miejsce kolorowy kwiatek – mięciutkie pufki dla dzieci, żeby mogły przebierać buciki.a

 

Wystrój szatni utrzymany jest w wesołych żywych kolorach a przedszkolny charakter pomieszczenia podkreślają  sympatyczne aplikacje na ścianach.

 

Z tak pięknego  i bezpiecznego pomieszczenia na pewno chętnie skorzystają przedszkolaki z Klubu Dziecięcego jak i pozstałe dzieci uczęszczające do naszego pomieszczenia.

 

1

Na koniec warto dodac informację, że przedszkole zostało wyposazone również w nowiutki piec c.o z podajnikiem i elektronicznym komputerkiem pomagającym ustawić żądaną temperaturę..

Dotychcz


Nowy piec na pewno będzie prostszy i mniej pracochłonny w obsłudze, a jego użytkowanie bardziej ekonomiczne i komfortowe dla przebywających w przedszkolu (piec został zakupiony w ramach projektu).as przedszkole było obsługiwane przez stary piec na węgiel, który trzeba było rozpalac codziennie bardzo wczesnie rano i często były w przedszkolu problemy z utrzymaniem prawidłowej temperatury.

 

   

Dziś można z dumą przyznać, że nasze przedszkole mimo trochę małych sal jest w pełni przyjazne, estetyczne i bezpieczne dla przedszkolaków dzięki adaptacjom prowadzonym w ramach prowadzonych projektów unijnych.

 

 

(Kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć)

1

 

 a

 

11Przedszkole posiada duży ogród, w którym znajduje się szereg atrakcyjnych urządzeń zabawowych spełniających najnowsze unijne wymogi bezpieczeństwa. Ale nie zawsze tak było….

Dotychczas przez lata dzieci miały do dyspozycji zaledwie piaskownicę, przeplotnię drewnianą i plastikowy domek oraz huśtawkę ogrodową, które to urządzenia z wiekiem straciły na swej świetności.

Równo rok temu w ramach innego projektu unijnego zakupiono i zamontowano w ogrodzie profesjonalny plac zabaw.

(więcej na www.teczoweprzedszkolaki.szkiolnastrona.pl)

 

 

 1

 

 

1

We wrześniu br. firma GIL w ramach projektu „Partnerstwo dla rodziny” zamontowała kolejne urządzenia zabawowe dla naszych przedszkolaków w ogrodzie przedszkolnym.


Kolejne elementy placu zabaw zostały sfinansowane z pieniędzy unijnych pozyskanych na realizację projektu „Partnerstwo dla rodziny”.
 

 

W skład „dodatkowego placu zabaw” weszły:

- huśtawka gniazdo

- domki drewniane dostawione do istniejącej piaskownicy by latem dzieci miały trochę cienia,

- profesjonalne duże wolnostojące ściany wspinaczkowe

- duży drewniany domek z różnymi wejściami, w którym dzieci mogą się chociażby pobawić w „Dom”

- tablica podwójna z liczydłem

- 2 duże pergole z donicami na kwiaty

- ogromna trampolina z siatką zabezpieczającą, posiadająca 10-letnią gwarancję- już jest!

 

Teraz nasze przedszkole z „unijnymi placami zabaw” może tym bardziej spełniać swoje funkcje a barwne urządzenia cieszą wszystkich kolorami i zachęcają do zabaw na świeżym powietrzu.

 

Dodajmy, że wszystkie urządzenia zakupione i zamontowane w ogrodzie przedszkolnym posiadają niezbędne certyfikaty i spełniają standardy bezpieczeństwa.

 

 

1

 

 1

Budowa placu zabaw w Klubie Dziecięcym Promyk w Nowym Brzesku

 

(kliknij w zdjęcie poniżejaby przejść do galerii zdjęć)

1

  

z

Zakończenie prac adaptacyjnych w należącym do miasta budynku przedszkola przy ul. Krakowskiej 78 w Nowym Brzesku

 

(Kliknij w zdjęcie poniżej aby przejśc do galerii zdjęć)

1

 

 

 a

Rozpoczęły się prace adaptacyjne w należącym do miasta budynku przedszkola przy ul. Krakowskiej 78 w Nowym Brzesku.

a


Celem przeprowadzanych prac jest dostosowanie obiektu do wymogów sanitarnych oraz techniczno-budowlanych w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych budynku. W związku z czym podjęto już prace nad modernizacją istniejącej klatki schodowej w budynku przedszkola, aby ta spełniać mogła również funkcję drogi ewakuacyjnej.

k

 

Roboty przystosowawcze przedszkola związane są także z modernizacją pomieszczenia parteru przeznaczonym na szatnię. W tym zakresie przewidziane są prace takie jak: roboty rozbiórkowe i demontażowe, uzupełnienie tynków, przygotowanie powierzchni ścian i sufitów do malowania oraz prace wykończeniowe, czyli malowanie powierzchni w/w miejsc.

 

(Kliknij w zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć)

1

 

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

logo

Człowiek - najlepsza inwestycja